Urok miłosny. Etapy, objawy, następstwa.

Wiele osób stara się zdefiniować, czym jest miłość. Trudno znaleźć jednoznaczne wytłumaczenie dla tego terminu. Niektóre osoby mówią, że stan zakochania się i miłości powoduje, że myślisz tylko o jednej, ukochanej osobie. Warto pamiętać o tym, że stan zakochania się w kimś można wywołać za pomocą klątwy.

Jakie są objawy zakochania się? Można je rozważać tak samo jak jedną z chorób – na podstawie wywiadu każdy lekarz rozpozna to, czy dana osoba jest lub nie jest zakochana w kimś. Czasem doskonale wiemy, że jesteśmy w kimś zakochani. Innym razem wahamy się z zaangażowaniem. O tym, że możemy być w kimś zakochani, świadczą następujące objawy:

– myślenie o ukochanej osobie przez cały czas – co może sprawiać, że czujemy się jak osoba chora psychicznie. Oczywiście jest tu mowa, o myśleniu pozytywnym.

– pragnienie zachowania ciągłego kontaktu z ukochaną osobą. Ciągłe rozmawianie, dotykanie się i czerpanie przyjemności z patrzenia na nią.

– mocniejsze bicie serca na jej widok, łaskotanie w brzuchu – zwłaszcza u kobiet

– marzenia senne dotyczące ukochanej

– ograniczenie naszych wypowiedzi wyłącznie do ukochanej osoby, niezwracanie uwagi na inne osoby.

– rozmyślanie o obiekcie naszych pragnień, analizowanie jej wypowiedzi.

Jak widać, stan zakochania się może przypominać wiele różnych chorób. W najprostszej definicji będzie on uzależnieniem od ukochanej osoby. Każda rozłąka będzie traktowana jako porażka, a rozstanie się w tym stanie jest niezwykle bolesne. Pożądamy najwyższej formy bliskości z ukochaną osobą, a nasze samopoczucie zależy od jej kaprysów. W tym stanie dajemy sobą manipulować ukochanej osobie, wszystko po to, by zapewnić chwilę jej bliskości. Kontakt z bliską osobą powoduje wyzwolenie hormonów szczęścia. Kontakty z tą jedyną osobą związane są z dużym podnieceniem seksualnym. Nie czujemy ani głodu, ani bólu czy zimna. Można porównać to ze stanem po spożyciu narkotyków. Analogia jest tym odpowiedniejsza, że zerwanie związku stanowi odpowiednik bycia na odwyku. Człowiek zakochany nie może dostrzec wad ukochanej osoby – dlatego ignoruje nawet szczere podpowiedzi swoich znajomych mówiące o tym, że mógł paść ofiarą klątwy miłosnej.

Klątwa może zostać rzucona zarówno od razu, czasem sidła rozstawiane są stopniowo. Nawet nie zauważysz, kiedy będziesz zakochany po uszy.

Klątwa jest niczym innym jak próbą zapanowania nad drugą osobą. Jeśli została rzucona z powodu chęci zapewnienia szczęścia dla drugiej osoby, nie jest złą rzeczą. Zwykle prowadzi ona jednak do brutalnej manipulacji drugą osobą – dlatego należy się jej strzec.

Jakie są następstwa uroku miłosnego?

Wszystko zależy od intencji rzucającej urok. Zakochanie się może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne zakończenie. Najgorzej jest, jeśli osoba, która wprawiła cię w ten stan, pragnie się tobą jedynie zabawić. Zakochanie w takiej osobie spowoduje szereg negatywnych następstw, a z uroku otrząśniesz się, dopiero gdy ten, kto rzucił urok, zacznie mieć dość twojego kontaktu. Będzie to związane z bezsennością i ciągłym bólem głowy, zaburzeniami łaknienia, brakiem koncentracji. Jednocześnie będziesz sam usprawiedliwiał tę osobę, przyznając je we wszystkim niesłuszną rację. Będziesz mógł myśleć jedynie o ukochanej osobie – która będzie miała twoje uczucia w nosie.

Gdy związek się gwałtownie kończy, trudno dojść do siebie. Najprościej ten stan można porównać do odwyku alkoholowego lub narkotykowego – zakochanie się bowiem jest podobnym uzależnieniem, co wyżej wspomniane.

Czasem jest lepiej wcześniej przerwać związek, niż trwać w związku, który nie daje rokowań na pozytywne bycie razem. Klątwa miłosna niestety nie daje szans na samodzielne oswobodzenie się z uzależnienia psychicznego od drugiej osoby. Potrzebujemy do tego bardzo silnego bodźca – takiego jak jawna zdrada z jej strony. Relacja naoczna nawet najbliższego przyjaciela, nie będzie wystarczająca – tracimy całkowicie zdrowy rozsądek.

Innym razem bywa tak, że osoba, która rzuciła klątwę miłosną, sama pada jej ofiarą. Zakochanie się w osobie, która nie jest w żaden sposób nią zainteresowana, wydaje się słuszną zemstą.

W innym przypadku klątwa miłosna jest rzucana w dobrej wierze – po to, by osoba, która jest szczerze zakochana, mogła nakłonić swoją połówkę do większego zainteresowania. Jeśli klątwa miłosna będzie rzucona bez przemyślenia całej sytuacji, dojdzie do tragedii uczuciowej. Najgorszym grzechem, który można popełnić w stosunku do drugiej osoby, jest zabawa jego uczuciami.

Co zrobić, jeśli padliśmy ofiarą klątwy miłosnej, i wiemy, że druga osoba nie zasługuje na nasze uczucie i bawi się nimi? Należy jak najszybciej zerwać kontakt z tą osobą. Zerwanie powinno nastąpić w formie rozmowy, jednak w przypadku jawnej zdrady, lub całkowitego braku zaangażowania drugiej połówki, lepiej zrobić to pisemnie. Osoba skrzywdzona nie powinna rozmyślać o nieudanym związku. Jest to trudne, ale po okresie opłakiwania znajomości należy wrócić do normalnego życia. Najskuteczniejszym lekarstwem jest znalezienie sobie drugiej osoby, wartej naszego zainteresowania.

Wszelkie koszty są sprawą indywidualną i zależą od wielu czynników. Stąd zanim się podejmę decyzję o podjęciu dokonuję wstępnej analizy.

Ciało, dusza i umysł. Magia, klątwy, czary – CUD-24