Gdy On odchodzi…

Niestety czasem przychodzi taki moment w związku, że jedna z osób postanawia go zakończyć. Często jest to okupione dużym cierpieniem jednej ze stron. Gdy partner postanawia odejść wiele kobiet załamuje się i przechodzi depresję podobną do tej, związaną ze śmiercią najbliżej osoby. Jest to bardzo trudny czas i często potrzebnych jest wiele tygodni, by zapomnieć o tym, co się stało.
 
Jeżeli twój facet zamierza zakończyć wasz związek na zawsze, widocznie od jakiegoś czasu już coś się w nim psuło. Należy zadać pytanie, czy to coś zepsuło się przez wasze zaniedbanie, czy też po prostu przez różnicę charakterów. Jeżeli to pierwsze – może jeszcze warto powalczyć?
 
Z kolei jeżeli drugie – nie ma sensu odbudowywać tego, co za chwilę znów runie. Zastanów się, czy jeszcze go kochasz.
 
Częste zmiany stanów emocjonalnych to kolejny etap, przez który przechodzą porzuceni. Oczywiście ciągle jeszcze dużo jest złości i gniewu. Jeśli jednak minął już jakiś czas od porzucenia, są chwile, gdy odczuwa się radość. Dobre samopoczucie zostaje jednak zazwyczaj przerwane przez myśli o tym, co się wydarzyło. Niektóre osoby starają się ukrywać swój gniew, gdyż wiedzą, że częste zmiany nastrojów mogą być nieprzyjemne dla otoczenia. Jednak ukrywanie gniewu nie powoduje jego zniknięcia. Aby uwolnić się od błędnych przekonań po bolesnym porzuceniu, musimy najpierw przeżyć negatywne emocje. Dojść do źródeł lęku i żalu, które czułyśmy, gdy ukochany nas zostawiał.
 
Zdaniem terapeuty warto wypowiedzieć te wspomnienia na głos do lustra albo je spisać. Trzeba wyrzucić z siebie dokładnie to, co wtedy czułyśmy, aby móc się z tym żalem pożegnać. Wspominajmy więc, jak ból promieniował na całe nasze ciało, rozdzierając serce i duszę. Gdy już się wypłaczemy i uporamy z naszym żalem, trzeba umieć przebaczyć. Ale nie temu mężczyźnie, który nas skrzywdził, tylko…sobie.
 
Kolejny krok to uwierzyć w siebie i zacząć życie odnowa, chcesz go odzyskać?
 
Dziękuję że jesteś na naszym portalu bowiem to właśnie jest szansa na to byś mogła to zmienić.
 
Opisz swoją sytuację, co czułaś i jaki chcesz osiągnąć cel…..