Esso

Metoda Esso opiera się na starej wiedzy i współczesnej nauce. Mówiąc o metodzie Esso nie sposób nie wspomnieć o Gayu Craigu, który zajmuje się nią od 1991 r. Metoda ta polega na przywróceniu równowagi energetycznej w ciele. Pomaga mu w wyleczeniu pacjentów z fobii, ataków lęku i paniki, a także z traum, poczucia winy, smutku itp. Nie ma metody idealnej, ale jeżeli chodzi o skuteczność to metoda Esso jest jedną z najlepszych, mimo że nie jest zgodna z konwencjonalnymi sposobami. Eksperci od tej metody ciągle pracują nad odnalezieniem przyczyny skuteczności Esso. Według założenia, że przyczyną negatywnych emocji jest zakłócenie układu energetycznego ciała.

  Esso zwana także techniką wolności emocjonalnej jest bardzo skuteczną metodą uzyskania kontroli nad emocjami pozwalającą na całkowite zapanowanie nad tą sferą. Dzięki panowaniu nad emocjami możliwe jest uzyskanie dobrego samopoczucia, utrzymanie zdrowia i cieszenie się życiem. Poza tym metoda Esso jest wyjątkowo istotna jeśli chodzi o rozwój kariery. Pozwala bowiem na osiągnięcie sukcesu poprzez rozsądne podejmowanie decyzji związanych z nią i nie kierowanie się emocjami. Esso, znana pod nazwą tappingu, jest terapii meridianową. Pozwala w bardzo łatwy sposób uwolnić się od nieprzyjemnych doznań, a także emocjonalnych blokad, niepożądanych reakcji, a nawet przekonań ograniczających daną osobę, nawyków i uzależnień.

   Metoda Esso jest również terapią mocy, czyli doskonałą metodą powodującą podniesienie jakości w każdym obszarze życia, a więc w związku, w sferze zdrowia, rozwoju duchowego, ale przede wszystkim €“ kariery. W dzisiejszych czasach metoda Esso jest najprostszą i najbardziej skuteczną metodą, która pomaga w wykorzystaniu wewnętrznej inteligencji, a także uczy inteligencji emocjonalnej poprzez przywrócenie stanu równowagi emocjonalnej. Prestiż i uznanie jakimi cieszy się osoba stosująca tę metodę jest najlepszym dowodem na to, że Esso jest warta uwagi.

   Największą zaletą metody Esso jest to, że może być stosowana właściwie na wszystko. Osoby stosujące tę metodę na całym świecie są zdania, że możliwe jest stosowanie jej zarówno w przypadku problemów emocjonalnych, jak i fizycznych. Mechaniczna procedura zawsze jest taka sama, a  o tym, czy stosowanie metody Esso przyniesie efekty decyduje systematyczne jej stosowanie.

   Konieczne jest uważne śledzenie procesu i dostrzeganie ważnych momentów, aby znaleźć źródła problemu. W tych kwestiach staram się pomóc swoim klientom. Bardzo ważne jest to, aby stosować tę metodę codziennie. Wówczas terapia trwa krócej, a jej przebieg jest znacznie bardziej sprawny. Zarówno ciało, jak i układ nerwowy muszą na nowo zostać przetrenowane do nowych reakcji, czy wzorców zachowań. Jeżeli ćwiczenia nie będą systematyczne nie dojdzie do tego. Uznanie jakim cieszy się metoda Esso jest równie duże, jak sukces, który pozwala osiągnąć osobie stosującej ją.

Metoda Esso - jak działa?Przyjrzyj się dziś, czym jest nasiąknięte Twoje wnętrze? Jaki komunikat wysyłasz w przestrzeń? Jeśli jest pełne narzekań, żalu i płaczu, jeśli ugina się pod lękami i ciężarem życia, jeśli codziennie odgrywasz swoje płyty z programami „jest beznadziejnie i źle”,  „nie stać mnie”, „nędza, tragedia i smutek”, „nie dam rady”, „u mnie to tak nie działa”, „trzeba się zaharować, a i tak niewiele z tego jest”, „staram się, ale mi nie wychodzi”, „jestem w dupie”, „nie umiem”, „jest we mnie lęk” itd., to jak masz odzyskać siłę i motywację do zmian? Jak w takiej energii może coś się zmienić, jak ma wyrosnąć dobrobyt i szczęście?
 
Przecież w takiej atmosferze wszystko ulega rozkładowi- i nic się nie zmieni, dopóki nie będzie gotowości do zmiany przekonań- dopóki nie zadbasz o wysoką jakość Twojego życia.
 
Wreszcie poczujesz, że stajesz się nową osobą, że wracasz do siebie. Potrafisz wsłuchiwać się w siebie.
 
Wyobraź sobie, że Twoje życie zmienia się nie do poznania. Im więcej przepracowujesz przekonań, przeprogramowujesz się na pozytywny obraz siebie i świata, tym więcej pojawia się okazji do rozwoju i kolejnych zmian- osiągasz to, co miało być spełnieniem marzeń.

I na koniec kilka słów o ochronie pola energetycznego człowieka. Teraz nie chodzi o jakieś skomplikowane techniki, one nie są potrzebne jeśli nie masz sprawy z poważnymi przeciwnikami.Po prostu kilka zasad, przestrzeganie których pomoże korzystać z odnowy pola energetycznego o wiele rzadziej.

 

Staraj się poczuć harmonię wszędzie i we wszystkim, postrzegając siebie jako nieodłączną część tego świata. Poszerz horyzonty, odzwyczaj się od ograniczonego własnego myślenia, bo wszystko na tym świecie może być możliwe. Postaraj się zrozumieć, że świat materialny nie jest główny, a dlatego i przywiązywać zbyt dużej wagi do niego nie należy. Idź z pozytywnym, optymistycznym nastawieniem na życie, nauczyć się cieszyć z miłych błahostek i szczodrze dziel się swoim dobrym humorem z innymi.