Zło magii

Z czarną magią kojarzą się zazwyczaj skurczone głowy, sznur wisielca, trujące świece i inne, równie złowieszcze dobrodziejstwa. 
Jest to rodzaj praktyk stosowanych w złych intencjach lub możliwość opartych na wierze, możliwości odwoływania się do sił demonicznych, pojmowanych jako reprezentacja zła. Każda klątwa czy urok spełnia się jeżeli zostanie położona skutecznie tzn. we właściwym czasie, we właściwy sposób i przez właściwą osobę.
Poszkodowani mają bardzo trudne życie i nic im nie może wyjść, mają pecha, kłopoty, zły los, ciężkie choroby. Najgroźniejsze z Zaklęć Niewybaczalnych, ponieważ jest nieodwracalne w skutkach i odpowiednio rzucone uśmierca każdą żywą istotę. W rzeczywistości nazwa „czarna magia” jest umowna – wszak podstawowym warunkiem do nazwania danego działania czarną magią, jest chęć zrobienia drugiemu człowiekowi krzywdy. Mechanizmy te mają za zadanie ograbiać z energii życiowej, dołować, niszczyć, zabijać. Kryje się za tym totalna nieżyczliwość. Magia to kształtowanie rzeczywistości podług własnej woli. Reszta to tylko narzędzia. Każdy skutek ma swoją przyczynę, wszystko dzieje się wedle Prawa, które nie zostało rozpoznane. Jest wiele płaszczyzn przyczynowości, lecz nic się nie wymyka prawu.
 
Usuwanie czarnej magii jest skomplikowanym procesem zdejmowania kontroli i ucisku z ofiary. Czarna magia jest stosowana po to, aby komuś celowo wyrządzić krzywdę, zmanipulować i popchnąć w kierunku danego czynu. Sam jako osoba pracująca z energiami muszę stosować oklumencje.  Czyli ochraniać swój umysł przed penetracją przed osobami do tego niepowołane.